Pěstování kanadských borůvek
Výsadba borůvek probíhá na jaře nebo na podzim. Vyžadují kyprou, hlinitopísčitou půdu s vysokým obsahem humusu. Zasazené rostliny je nutné mulčovat např. posekanou trávou.
Pro zalévání je nejvhodnější dešťová voda, která neobsahuje vápník. Pravidelná a bohatá zálivka je velmi důležitá a to především před sklizní.
Ideální hnojivem pro borůvky jsou pro ně speciálně určená hnojiva. Granulované hnojivo s drcenou rohovinou je cenným zdrojem dusíku, který je pro keř důležitý v době růstu. Dále se často využívá tekutý koncentrát, ředěný vodou.
V prvních dvou letech není u rostlin nutné provádět řez. Ve třetím či čtvrtém roce už je vhodné borůvky ořezat a staré a slabé výhony. Takový ořez udržuje keř v dobré kondici a zvyšuje tak jeho úrodu.
Z keře starého pět až šest let bychom měli být schopni sklidit dva a více kilogramů borůvek. Na rozdíl od lesních borůvek, dozrávají ty kanadské postupně a v početných hroznech. Období sklizně je obvykle jeden měsíc, a ke sklizni stačí přistupovat 1x týdně.
Barva pro sklizeň musí být tmavě modrofialová, nikoli načervenalá. Velikost se liší od jednotlivých odrůd, ovlivňuje ji také zálivka a zdraví keře. Dužina je světlá a nebarví, chuťově jsou lesním borůvkám blízké.